bojarsove stránky Internet a SEO
Internet webdizajn, vyhľadávače a SEO PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 4
SlabéDobré 
Napísal bojars   
Utorok, 29 November 2011 20:53

Čo je to to SEO?

SEO - Search Engine Optimilization, je úprava stránok tak aby sa boli čo najčitateľnejšie a najzaujímavejšie pre vyhľadávače (najznámejším je google, ale aj Yahoo, jyxo, Seznam a iné.).

Treba si zopakovať, že vyhľadávače nie sú ľudia, ale programy a preto je technológia SEO založená na pochopení logiky, podľa ktorej sú tieto programy urobené. Text a obsah stránok teda nie je celkom náhodný a samoúčelný. Je zameraný na tzv. kľúčové slová, ktoré by mali pritiahnuť záujem vyhľadávačov, ktoré ho potom na základe týchto slov ukážu tým, čo na internete niečo hľadajú.

Príklad vyhľadávania

Keď niekto hľadá upratovaciu firmu, tak napíše do okienka vyhľadávača: "upratanie", keď niekto chce firmu na vyčistenie podzemných garáží, tak napíše "čistenie podzemných garáží". Málokto píše le jedno slovo, niekto pridá minimálne názov mesta: Bratislavu, Nitru, Zvolen, Košice...

Cieľom nastavenia kľúčových slov je aby sa vaše stránky na ne dostali čo najvyššie. Nie je to jednoduché, je tu veľká konkurencia. Na kľúčové slová musí myslieť ten, kto píše obsah stránok, t.j. Copywriter.

Mimochodom pozrite si, kto je na prvých miestach pre tieto kľúčové slová. Nie je to "náhodou" firma NOVUM R.T.?

Registrácia v katalógoch

Súčasťou optimalizácie je registrácia v katalógoch. Na jednej strane sa stránka nachádza v ich ponuke, na druhej je výhodou, že odkazuje, dáva spätný odkaz na stránku a to majú vyhľadávače tiež veľmi rady. No existuje aj výmena odkazov, kedy vznikajú tzv. "linkfarmy", ktoré vyhľadávače pre zmenu penalizujú vylúčením z výsledkov.

 

Viacej praktických rád o tom, ako sa registrovať do katalógov so dal do osobitného článku.

Výrobné tajomstvo

Okolo optimalizácie je celá veda. Pravdupovediac spôsob hodnotenia stránok vyhľadávačmi je viac-menej akýmsi výrobným tajomstvom... zaručená stopercentná pozícia v reálnom vyhľadávaní neexistuje. Svojim spôsobom prístupnosť pre vyhľadávanie podmieňuje aj správna taktika pri voľbe internetovej domény.

Posledná úprava Nedeľa, 03 Marec 2013 22:20
 
Reklamný prúžok
Copyright © 2019 bojarsove stránky. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.

Rank SK