bojarsove stránky Internetová vizitka
Čo je to internetová vizitka PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 6
SlabéDobré 
Napísal bojars   
Sobota, 26 November 2011 10:43

Čo je to tá internetová vizitka

Internetová vizitka je taký môj názov pre stránku, ktorá sa vytvorí vo veľmi krátkej dobe po spustení internetovej prezentácie. Je stručnou informáciou o vlastníkovi domény, kontaktom na neho a opisom jeho zamerania. Načo zbytočné slová. Tu sú niektoré príklady:

Internetová vizitka by mala byť stránka, ktorá je napísaná priamo v (X)HTML kóde. Nie je naprogramovaná, je to iba statická prezentácia. Je možné, že v niektorých prípadoch úplne stačí. Jej osud sa podobá osudu papierových vizitiek: vymeníte si mobil, sídlo firmy. Možno vás nechá kolega a stane sa z neho konkurent a zrazu treba zmeniť niektoré údaje. V prípade statickej stránky si väčšinou sami neporadíte. No možno aj. ale je dobré poznať nejaké základy (X)HTML. Lepšie je mať stránky v redakčnom systéme.

Vizitka v redakčnom systéme

 

Lepším riešením je redakčný systém, ktorý tiež nie je problém použiť na internetovú vizitku. Výhodou je, že internetová vizitka v redakčnom systéme môže byť stále aktuálna. Oproti jej môže táto vizitka obsahovať platné informácie, kontakty a aj aktuálny predmet činnosti. Čísla, mená, niekedy aj obrázky si zmeníte ešte za horúca...

 

Internetová vizitka v redakčnom systéme nie je ničím limitovaná. Vlastne si väčšinou vyžaduje drahší hosting, ktorý podporuje php a dobre je mať prístup na SQL databázu. Pravda je, že sú aj redakčné systémy, ktoré (My)SQL databázu nepotrebujú. Aj také som kedysi použil a fungujú dodnes. Potom ešte treba absolvovať inštaláciu systému, úpravu základnej šablóny a môžte začať.

 

Záleží na vás aká je je vaša vizitka: Môže byť pestrá a plná informácií, ale môže byť aj stručná, môže byť strohá, môže mať ľubovoľný počet stránok...

Posledná úprava Streda, 06 Marec 2013 20:25
 
Reklamný prúžok
Copyright © 2019 bojarsove stránky. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.

Rank SK